Jakość obiektywów Samyang znana jest już od dawna. Z tego powodu F.H. Foto-Technika oferuje w Polsce możliwość bezpłatnego przedłużenia gwarancji do 5 lat przy dokonaniu rejestracji produktu w ciągu 60 dni od zakupu (daty wystawienia paragonu lub faktury). 

W ramach 5-letniej gwarancji zawarte jest prawo do usług serwisowych w Polsce.

Gwarancja 5-letnia to dobrowolna gwarancja firmy Foto-Technika. Aby ją otrzymać, wymagane jest zarejestrowanie obiektywu w ciągu dwóch miesięcy od daty zakupu.

Najważniejsze warunki przedłużonej gwarancji 5-letniej:

  • Obiektyw został kupiony po 01.06.2016.
  • Jesteście Państwo użytkownikiem końcowym w Polsce.
  • Rejestracja dokonana została w ciągu 60 dni od daty zakupu.
  • Kupiliście Państwo obiektyw od sprzedawcy z Polski, a sam obiektyw pochodzi z dystrybucji Foto-Techniki.
  • Jesteście Państwo pierwszym użytkownikiem produktu (gwarancji nie wolno przekazywać).
  • Jest to nowy obiektyw,który posiada kartę gwarancyjną Foto-Techniki


Dane wykorzystywane są tylko do celów administrowania 5-letnią gwarancją i nie są przekazywane podmiotom trzecim.

Zarejestruj się TUTAJ

Po pomyślnym zakończeniu rejestracji online, na podany adres e-mail zostanie przesłany link z wygenerowanym certyfikatem.
Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie otrzymacie Państwo żadnego powiadomienia od nas, należy do nas napisać na adres Turn on JavaScript!.

W razie potrzeby pomocy należy napisać na adres Turn on JavaScript!

Turn on JavaScript!Wykorzystywanie roszczeń gwarancyjnych

W przypadku chęci skorzystania z roszczenia gwarancyjnego należy przesłać nam razem z produktem kopię certyfikatu gwarancji 5-letniej, paragon oraz kartę gwarancyjną Foto-Techniki.

Naklejka gwarancyjna (karta gwarancyjna)

Jeśli w pudełku z produktem brakuje naklejki i/lub karty gwarancyjnej przedstawionej na rysunku poniżej, skontaktuj się ze swoim sprzedawcą.
FAQ

Firma Foto-Technika, dystrybutor marki Samyang w Polsce, oferuje 2-letnią gwarancję z możliwością bezpłatnego przedłużenia do lat 5 na wszystkie produkty zakupione poprzez polską dystrybucję.

Jest to normalne, jeśli przysłona obiektywu ustawiona jest na wartości innej niż f22 (auto). Na aparatach marki Nikon obiektywy Samyang typu AE pracują jak obiektywy Nikon D, które mają pierścień przysłony. Musisz ustawić wartość przysłony na f22. Następnie wybierasz przysłonę w aparacie i możesz z niego korzystać w trybach P, A, S lub M wybierając odpowiednią przysłonę lub korzystając z trybu auto. Wersje VDSLR/Cine zostały zaprojektowane do pracy tylko w trybie manualnym.

Ponieważ wiekszość produktów marki Samyang to obiektywy manualne, bez elektronicznych styków, aparat nie otrzymuje informacji o podłączeniu obiektywu. Dzieje się tak w przypadku wszytkich obiektywów manualnych, np. w marce Zeiss. W przypadku niektórych modeli aparatów podczas pierwszego użytkowania należy wejść w Menu Ustawień i włączyć funkcję fotografowania bez obiektywu lub bez jego wykrycia. 

Ponieważ obiektywy Samyanga są obiektywami manualnymi, nie posiadają one funkcji autofocusa. Aby osiągnąć odpowiednią ostrość, większość modeli aparatów jest w stanie uzyskać zoom w trybie Live View, dla osiągnięcia najwyższej dokładności. Ostrzenie powinno zachodzić, kiedy aparat jest ustawiony na maksymalnej wartości przysłony (najniższej liczbie), np. F1,4 w przypadku większości obiektywów Samyang. Ponieważ większość obiektywów Samyang posiada jasną przysłonę, głębia ostrości jest ograniczona, dlatego ważne jest złapanie odpowiedniej ostrości, jak w przypadku wszystkich jasnych obiektywów. Z kolei w przypadku obiektywów szerokokątnych, takich jak 8mm Rybie Oko czy 14mm, głębia ostrości jest duża, dlatego złapanie ostrości może być trudne w przypadku braku doświadczenia z ostrzeniem manualnym. 

Samyang Nikon (AE) będzie działał w pełnym trybie Auto, w tym w trybach P, A, S i M w aparatach Nikon z ustawieniem obiektywu na F22 (auto). Obiektywy Samyang, tak samo jak inne obiektywy manualne w trybie Priorytetu Przysłony, mają ograniczone możliwości działania przy korzystaniu z modeli aparatów Canon, niektórych Sony, Olympusa oraz Panasonica. Przeczytaj instrukcje swojego aparatu w celi uzyskania większej ilości informacji.

Chociaż wiele obiektywów Samyang zostało zaprojektowanych do aparatów pełnoklatkowych, obiektywy z oznaczeniem CS są przeznaczone do mniejszych matryc, dlatego przy użyciu tych obiektywów wystąpi winietowanie (nawet jeśli mają one zdejmowaną osłonę [DH]).

Wiele obiektywów Samyang zostało zaprojektowanych do pełnej klatki, w tym 14mm, 24mm, 35mm, 85mm i posiadają  one mocowanie Sony E i tym samym są kompatybilne z pełną klatką, nawet z aparatami jak Sony A7 / A7R. Z kolei obiektywy Samyang z oznaczeniem CS są przeznaczone do matryc APS-C i korzystając z obiektywów 8mm Rybie Oko, 10mm, 16mm w połączeniu z aparatami pełnoklatkowymi może wystąpić winietowanie. 

Jeśli uważasz, że obiektyw nie działa prawidłowo/jest zepsuty i kupiłeś go z naszej dystrybucji skontaktuj się z naszym serwisem w sprawie pomocy. Jeśli zakupiłeś obiektyw z innej dystrybucji skontaktuj się z odpowiednim dystrybutorem/sklepem.

VDSLR oznacza Video SLR (Single Lens Reflex) – lustrzankę jednoobiektywową, przeznaczoną do kręcenia filmów. 

Tak, zarówno standardowe, jak i filmowe obiektywy Samyang są przeznaczone do fotografowania i filmowania, chociaż w zależności od Twoich potrzeb, funkcjonalność jednego z nich będzie bardziej przydatna.

CS oznacza ,,cropped sensor", a więc mniejszy sensor. Obiektywy z tym oznaczeniem są przeznaczone do aparatów z matrycą APS lub mniejszą, jak np. Nikon DX. Jeśli takiego obiektywu użyje się na aparacie pełnoklatkowym wystąpi winietowanie.

,,Oddychanie" to lekka zmiana ogniskowej przy zmianie ostrości (powiększanie i zmniejszanie się obrazu). Nie ma to żadnych konsekwencji przy fotografowaniu obiektywem stałoogniskowym. ,,Oddychanie" obiektywu jest czymś kompletnie różnym od fizycznego wydłużenia obiektywu podczas zmiany ostrości. 

Obiektywy Samyang zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ten efekt, jednak żadna marka nie jest w stanie go całkowicie wyeliminować. 

Obiektyw z wewnętrznym ostrzeniem nie wydłuża się podczas zmiany ostrości, a jego przednie elementy nie będą sie przekręcać. 

Skontaktuj się z nami, a my postaramy się pomóc. 

Dane kontaktowe

F.H. Foto - Technika
ul. Ks. Robaka 63c
80-119 Gdańsk

tel. +48 58 320-11-72
Turn on JavaScript!

Zapisz się na listę mailingową