Obiektywy fotograficzne z AF

AF 18mm 2.8 FE

Innowacyjne połączenie ogniskowej i wielkości!


Ostatnie kilka miesięcy to czas bogaty w premiery aparatów bezlusterkowych i obiektywów. Trudno jednak wśród nich znaleźć obiektyw szerokokątny którego rozmiary drastycznie zmniejszyły się w stosunku do konkurencji. I tu na scenę optyki wkracza najnowszy Samyang AF 18mm 2,8 FE który wyznacza nowy trend obiektywów szerokokątnych o niewielkich rozmiarach spełniających pierwotne koncepcje systemu bezlusterkowego.

 

Nowy AF 18 mm F2,8 FE jest dokładnie tym czego oczekują klienci od obiektywu szerokokątnego. Przy kącie widzenia wynoszącym 100˚ oraz wadze tylko 145g idealnie pasuje do sesji zdjęciowych na zewnątrz w szczególności astrofotografii, fotografii architektury i krajobrazu.

 

Tor optyczny tworzy 9 elementów w 8 grupach. 8 soczewek specjalnych (3 soczewki ASP, 2 soczewki HR, 3 soczewki ED) zapewnia znakomite rezultaty w kategorii ostrości, aberracji chromatycznej i zniekształceń optycznych. System AF pracuje w oparciu o silnik STM który oferuje sprawne i szybkie ustawianie ostrości.

 

AF 18mm 2,8 FE to pierwszy super szerokokątny obiektyw z serii Tiny Series. Obejmuje ona obecnie modele AF 24mm 2,8 FE, AF 35mm 2,8 FE oraz AF 45mm 1,8 FE.

Zastosowanie

Specyfikacja techniczna

Zakres wartości przysłonyF2.8 ~ 22
Budowa obiektywuKonstrukcja9 Elements in 8 Groups
Specjalne soczewkiASP 3, HR 2, ED 3
Powłoki soczewekUMC
Minimalny dystans ostrzenia0.25m (0.82ft)
Współczynnik powiększeniax 0.09
Ilość listków przysłony7
Rozmiar filtra58.0mm
Maksymalna długość63.5mm
MocowanieSony FE
Kąt widzeniaFull Frame100.1˚
ASP-C76.2˚
Długość60.5mm
Waga145g
Silnik AFLinear STM

 

  


Lekki i kompaktowy

Waga 145g (bez dekielków i osłony p. słonecznej) jest to najlżejszy obiektyw segmentu szerokokątnych. Dzięki niskiej wadze miej go zawsze pod ręką, każda chwila zostanie uwieczniona.

 

Stałoogniskowy obiektyw, aż 8 specjalnych układów optycznych

Obiektyw wyposażony jest w 9 układów optycznych (w tym 8 specjalnych układów optycznych) (3 asferyczne, 2 wysokiej refrakcji, 3 niskiej dyspersji) charakteryzuje wysoki poziom ostrości, z niską aberracją chromatyczną i minimalnymi zniekształceniami, dla doskonałych zdjęć krajobrazowych, zdjęć w pomieszczeniach, zdjęć z podróży i astrofotografii... Wszystko w wysokiej rozdzielczości, z wyraźnymi kolorami, uzyskując piękne wykończenie każdego zdjęcia.

 

Silnik LSM

Obiektyw zapewnia szybkie i stabilne automatyczne ustawianie ostrości za pomocą liniowego silnika krokowego (LSM). Ulepszony Samyang AF zamienia każdą chwilę w dzieło sztuki, którego możesz doświadczyć.

 

Szerokokątny obiektyw z głębią

Dzięki pełnoklatkowemu kątowi widzenia 100˚ AF 18 mm F2,8 FE możesz uchwycić niesamowite widoki jednym wspaniałym ujęciem. Jego zdolność do wykazania szerokiej głębi i perspektywy pozwala każdemu fotografowi pochwalić się kreatywną stroną.

 

Niezbędnik w podróży

Dzięki minimalnemu rozmiarowi, szerokiemu kątowi widzenia i niesamowitej rozdzielczości podróżni mogą uchwycić każdą magiczną chwilę z wakacji. Obiektyw łączy charakterystyczne wyrafinowanie Samyanga i odwzorowanie kolorów, wszystko w jednym lekkim obiektywie, zaprojektowanym do podróży.

 

Obiektyw na każdą okazję

Niezależnie od tego, czy chcesz uchwycić wspaniałość natury za pomocą gimbala do stabilnego filmowania, czy nawet drona, AF 18 mm F2,8 FE jest idealnym kompaktowym obiektywem spełniającym Twoje wszystkie potrzeby fotograficzne.