Obiektywy manualne Premium XP

XP 10mm F3.5

Najnowszy przedstawiciel topowej serii Premium XP.

 

Samyang XP 10mm 3,5 to najnowszy przedstawiciel topowej serii obiektywów manualnych Premium XP. Opracowany w oparciu o bogate doświadczenie w konstruowaniu instrumentów szerokokątnych oferuje swoich użytkownikom najwyższą jakość optyczną. Zdolny do współpracy z matrycami o rozdzielczości 50mln pikseli może obrazować bez żadnych zniekształceń i oferować to co najlepsze w fotografii krajobrazowej i architektury.

 

Tor optyczny zbudowany jest z 18 soczewek ułożonych w 11 grupach. Zastosowano w nim 7 specjalnych soczewek do maksymalizacji jakości obrazu. 3 z nich to elementy asferyczne, 1 soczewka dysponuje wysokim współczynnikiem załamania światła a ostatnie 3 elementy to soczewki o niskiej dyspersji których zadaniem jest ograniczenie zniekształceń i aberacji. Ta rozbudowana konstrukcja optyczna jest uzupełniona przez znakomite powłoki UMC które skutecznie eliminują flary i bliki świetlne. Obraz jaki generuje Samyang XP 10mm 3,5 jest krystalicznie czysty, ostry i pozbawiony dystorsji.

 

Wyjątkowo solidna konstrukcja, kąt widzenia 130°, zaawansowana technologia optyczna to zalety nowego instrumentu marki Samyang które wpisują się idealnie w oczekiwania fotografów architektury i pejzażystów.

Zastosowanie

Specyfikacja techniczna

Model nameXP 10mm F3.5
Aperture rangeF3.5 ~ F22
Lens optical construction18 Elements in 11 Groups
Special lensASP 3, HR 1, ED 3
CoatingUMC
Minium focusing distance0.26m (0.85ft)
Magnification Ratiox 0.07
Diaphragm Blades7
Filter size-
Maximum Diameter95.0mm
MountCanon EF
Angle of viewFull Frame130˚
ASP-C104˚
Length98.1mm
Weight731g